AYDINCIK İNCEKUM DENİZ KAMPI/DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

TARİH : 19-20 EYLÜL

PARKUR: AYDINCIK İNCEKUM DENİZ KAMPI/DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

SORUMLU YÖNETİCİ : DİDEM ÖZTÜRK

REHBER : RIDVAN ERDOĞAN

HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ :

ESKİ MEZİTLİ BELEDİYESİ : 07: 15

DUMLUPINAR LİSESİ : 07: 00

KAHVALTI : SUSANOĞLU

ÖĞLE YEMEĞİ : AÇIKLAMA DETAY KISMINDA VERİLMİŞTİR

KAYIT İÇİN İLETİŞİM TEL :

Ali Rıza DEMİR 505.2280692

Rıdvan ERDOĞAN 506.5314062

Erkan DEMİR 535.4415183

Rahmi GÜLLÜ 530.6962116

Süleyman ASLAN 532.2764560

Süleyman SARIGÜL 555.2529766

Hatice GÜNER 507.6974721

Sibel İLHAN 506.3439024

Didem ÖZTÜRK 533.3306010

Diğer duraklar için, kayıt durumuna göre görevlilerden bilgi alabilirsiniz..

1.Gün: 07.00’da Dumlupınar Lisesi önünden hareket edilecek yol boyunca katılımcılarımız alınacak.08.30’da Susanoğlu’nda kahvaltı molası ardından Aydıncık istikametine hareket edilerek Kelenderis Mozaik Müzesi ziyaret edilecek daha sonra aynı istikamette devam edilip güzergahımız üzerinde bulunan Aynalıgöl ziyaret edilecek.1999’da bir kirpiyi takip eden çoban tarafından tesadüfen bulunan Aynalıgöl,nam-ı diğer Gilindire Mağarası 30 milyon yıllık geçmişe sahip bir doğa harikası.550 m.yatay uzunluğu bulunan mağaranın son iklim değişikliği ile buzul sonrası dönemde oluştuğu tahmin ediliyor.Mağara içinde yürüyüş boyunca mağara incisi,bayrak traverten,sarkıt,dikit gibi oluşumların en güzel örneklerini görmek mümkün.Durgun suyu ile yüzeyinin ayna görüntüsüne sahip olduğu mağara profesyonel mağara gölü dalgıçlarının ilgi alanı.

Aynalıgöl gezimizin ardından seyir tepesi niteliğindeki Taş Masa’dan panoramik Aydıncık manzarası ve Akdeniz’in maviliğini fotoğraflayacağız.Açık havalarda Kıbrıs’ın görülebildiği Taş Masa seyrinden sonra Aydıncık Beldesinde yer alan İncekum kamp alanına giderek çadırlarımızı kuracağız.Çadır kurulumu sonrası misafirlerimiz serbest zamanlarını geçirebilir.

2.Gün:

Sabah 8.00 kalkış ve kahvaltı.Saat 14.00’a kadar serbest zaman.14.00’da çadırların toplanması ve hazırlık sonrası zaman a bakılarak Narlıkuyuda bulunan lokma tatlıcısında mola verilerek tatlı yenecek ve  16:30’da mersin e dönüş için hareket edilecektir.

 NOT:

?Çadır yerleri ücreti kulübümüz tarafından ödendiği için katılımcılara ücretsiz tahsis edilecektir.

?Çadırı olmayan veya çadırda kalmak istemeyenler bungalov odalarda konaklayabilecektir.

?Yeme-içme kumanya olup dileyen arkadaşlarımız kamp alanı yakınındaki balık restoranında uygun fiyata balık yiyebilecektir.

?Oda fiyat bilgisi ve restoran yemek fiyatı hakkında bilgi almak için yönetimle iletişime geçebilirsiniz.

??LÜTFEN PANDEMİ DETAYLARINI OKUYUNUZ ??

1- Pandemi sürecinde olduğumuzu unutmayalım ve tüm koruyucu önlemlere uyamaya devam edip doğa yürüyüşünde daha dikkatli olunması rica olunur.

2- Araç içi yolculukta herkesin maske takması zorunludur. Maskenizi getiriniz.

3- Doğada yürüyüş mesafesine uyulacak olup, molalarda bir araya gelinmemesi sağlığınız açısından önemlidir.

KURALLARIMIZ :

Yürüyüşe katılanlar, TECRÜBE, KIYAFET, AYAKKABI, BATON vb. malzemeler de göz önünde bulundurularak, Etkinlik Sorumluları ve Rehberlerince yürüyüşün zorluk derecelerine göre gruplara yönlendirilebilirler. İlk kez katılanlar A grubunda yürüyebilir, B grubuna kabul edilmezler. Yürüyüşlerimizde Rehberler tek yetkilidir, verecekleri kararlara katılımcılar uymak zorundadır.

Rehberden önde gitmek ve artçıdan geri kalmak yasaktır.

Yürüyüşlerimiz esnasında Alkollü içecekler kesinlikle kullanılmaz, içtikleri tespit edilenler bir daha yürüyüşlere kabul edilmezler.

Yürüyüş esnasında Akciğer lopları açıldığı için sigara içeni normalden iki kat daha fazla etkileyeceği gibi pasif içici durumunda olan diğer kişilere de zarar verecektir. Söndürülmesi unutulan bir sigara izmariti her açıdan doğaya zarar verebilir. Bu yüzden diğer katılımcılara saygılı olmak koşulu ile sigara ancak büyük molada kontrollü alanda içilebilir, yürürken veya kısa molalarda sigara içilmesi yasaktır.

Su ekmek yiyecek vs. için alışverişler faaliyet öncesi yapılmalıdır. Faaliyetler ilan edilen saatte başlar. Gecikenler beklenilmez. Faaliyet saatinde olabilecek değişiklikler katılımcılara bildirilir.ü

Faaliyetlerde hiç bir şekilde gruptan kopulmaz. Ekip halinde öndeki ile aynı iz takip edilerek hareket edilmelidir.

Evsel atıklarımızı şehre geri götürüyor doğada sadece ayak izimizi bırakıyoruz. Meyve kabuklarını ve çekirdeklerini toprağa gömebilirsiniz.

Kulaklıkla müzik dinlemek yerine doğanın sesi olan rüzgarı, su sesini, kuşların ve diğer hayvanların dilini dinleyelim. Kulaklıkla müzik dinlemek olası tehlike uyarılarını duymanızı da engelleyecektir.

Doğadan sadece Fotoğraf alıyor, sadece ayak izi bırakıyoruz..

10 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*