KANLIDİVANE & ELAİUSSA SEBASTE & PAŞA TÜRBESİ & KIZ KALESİ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

KANLIDİVANE – ELAİUSSA SEBASTE – PAŞA TÜRBESİ – KIZ KALESİ KÜLTÜR YÜRÜYÜŞÜ

PARKUR HAKKINDA:

Bu Pazar TEK grup halinde yürüyeceğimiz rotamızın detayları;

Toroslar Zirve Dağcılık Kulübü olarak 07 MAYIS 2023 Pazar günü ilimizin en güzel cennet köşelerinden Kanlıdivane ve Kız Kalesinde yürüyeceğiz. Sabah saat 08.00 de Dumlupınar Lisesi önünden kalkacak araçlarımız Mezitli istikametine doğru saat 08.15 de ise Eski Mezitli belediyesi önünden katılımcıları alarak devam edecektir. Saat 09.30 gibi Çeşmeli  kahvesinde kahvaltı ve alış veriş için mola verilecektir.

Kahvaltı sonrası tekrar araçlara binilerek yaklaşık 60 dakikalık bir yolculuk sonrasında yürüyüş başlangıç noktasına varılacaktır.

Silifke ve Erdemli arasında kalan bölgede gerçekleşecek yürüyüş  12 km civarında olacaktır. Yürüyüş sağlıklı ve yürüyüş alışkanlığı olan herkesin yürüyebileceği  özellikte. Yürüyüş sırasında birçok medeniyete ev sahipliği yapan bölgelerin yakınından geçeceğiz. Burada verilecek molalarla eşsiz fotoğraflar çekme imkanı bulacaksınız. Mevsim şartları ve o gün öngörülen hava durumunun o bölgede yürüyüşe ve fotoğraf çekmeye yılın en uygun günlerden biri olacağı göstermektedir.

Kolay bir parkur olup sağlıklı her bireyin katılabileceği bir parkur türüdür.

ETKİNLİK GÖREVLİLERİ :

SORUMLU YÖNETİCİ: SİBEL İLHAN

REHBER: ALİ RIZA DEMİR

ARTÇI: RIDVAN ERDOĞAN

HAREKET YERLERİ, SAATLERİ :

DUMLUPINAR LİSESİ: 08.00

ESKİ MEZİTLİ BELEDİYESİ: 08.15

KAHVALTI: ÇEŞMELİ KÖY KAHVESİ

ÖĞLE YEMEĞİ: KUMANYA

KAYIT İÇİN İLETİŞİM TEL :

Ali Rıza DEMİR 505.2280692

Rıdvan ERDOĞAN 506.5314062

Erkan DEMİR 555.189.14.89

Rahmi GÜLLÜ 530.6962116

Süleyman SARIGÜL 555.2529766

Hatice GÜNER 507.6974721

Sibel İLHAN 506.3439024

Didem SOFRACI 5360353301

Diğer duraklar için, kayıt durumuna göre görevlilerden bilgi alabilirsiniz

ÖNEMLİ NOT: Yönetim Kurulumuz tarafından alınan karar gereği Pazar günü faaliyetlerimize katılım için kayıt yaptıran dostlarımız Cumartesi günü saat 17.00’akadar kayıtlarını iptal edebilirler.

Ancak Cumartesi günü saat 17.00’dan sonra yapılacak iptallerin ücreti ödenir.

İptal ücreti kulübün aşağıda yazılı iban hesabına yatırılacaktır.

Zirve Dağcılık İş Bankası Hesap No

TR180006400000166061236597

KURALLARIMIZ :

Yürüyüşe katılanlar, TECRÜBE, KIYAFET, AYAKKABI, BATON vb. malzemeler de göz önünde bulundurularak, Etkinlik Sorumluları ve Rehberlerince yürüyüşün zorluk derecelerine göre gruplara yönlendirilebilirler. İlk kez katılanlar A grubunda yürüyebilir, B grubuna kabul edilmezler. Yürüyüşlerimizde Rehberler tek yetkilidir, verecekleri kararlara katılımcılar uymak zorundadır.

Rehberden önde gitmek ve artçıdan geri kalmak yasaktır.

Yürüyüşlerimiz esnasında Alkollü içecekler kesinlikle kullanılmaz, içtikleri tespit edilenler bir daha yürüyüşlere kabul edilmezler.

Yürüyüş esnasında Akciğer lopları açıldığı için sigara içeni normalden iki kat daha fazla etkileyeceği gibi pasif içici durumunda olan diğer kişilere de zarar verecektir. Söndürülmesi unutulan bir sigara izmariti her açıdan doğaya zarar verebilir. Bu yüzden diğer katılımcılara saygılı olmak koşulu ile sigara ancak büyük molada kontrollü alanda içilebilir, yürürken veya kısa molalarda sigara içilmesi yasaktır.

Su ekmek yiyecek vs. için alışverişler faaliyet öncesi yapılmalıdır. Faaliyetler ilan edilen saatte başlar. Gecikenler beklenilmez. Faaliyet saatinde olabilecek değişiklikler katılımcılara bildirilir.ü

Faaliyetlerde hiç bir şekilde gruptan kopulmaz. Ekip halinde öndeki ile aynı iz takip edilerek hareket edilmelidir.

Evsel atıklarımızı şehre geri götürüyor doğada sadece ayak izimizi bırakıyoruz. Meyve kabuklarını ve çekirdeklerini toprağa gömebilirsiniz.

Kulaklıkla müzik dinlemek yerine doğanın sesi olan rüzgarı, su sesini, kuşların ve diğer hayvanların dilini dinleyelim. Kulaklıkla müzik dinlemek olası tehlike uyarılarını duymanızı da engelleyecektir.

Doğadan sadece Fotoğraf alıyor, sadece ayak izi bırakıyoruz..

MUTLAKA BULUNMASI GEREKENLER

• İki omuzdan geçmeli rahat bir Sırt Çantası (özellikle tek omuz çapraz askılı çantalar sizi gereğinden fazla yoracak ve omuriliğinize zarar verecektir),

• Yağmurluk veya Rüzgarlık,

• Bir öğünlük yiyecek,

• Asgari 1,5 litre su,

• Fotoğraf Makinası,

• İlaçlarınız ( kişisel olarak kullandığınız ilaçlarınız varsa),

• Yedek giysi,

• Fener ya da Kafa Lambası,

• Düdük,

• Baton,

• Tozluk,

• Güneş Gözlüğü,

• Güneş Kremi,

Yürüyüş esnasında kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için fındık, kuru üzüm, kuru kayısı gibi doğal şeker türevlerini bulundurmanızı tavsiye ederiz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*