SARIAYDIN KAMP VE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ ETKİNLİĞİ

KAMP VE PROGRAM HAKKINDA

1600 rakımlı Sarıaydın kamp alanında su sesi kuş sesi rüzgar sesi eşliğinde gece yıldızları seyrederek kamp yapmaya, doğa ile buluşmaya bekliyoruz.Son bir kaç yılın en önemli aktivitelerinden biri olarak gösterilen kampçılık ile bir taraftan teknolojiden uzaklaşarak ruhumuzu dinlendirmeye bekliyoruz. Hafta boyunca bilgisayar ve televizyon karşısında geçen rutinden sıyrılıp hem spor yapmaya hem de doğayla kaynaşıp ruhumuzu dinlendirmeye gidiyoruz.

Doğa sporları sevenlerin yılın her dönemi yaptığı kampçılık, yeşilin ve mavinin her tonunun görülebildiği kamp alanına dostlarımızı bekleriz.Bir kampı iyi bir kamp yapan rahat bir çadır, sıcak bir uyku tulumu, yanınızda bulunan yiyecek ve içeceğinizdir.

Kampçılığın esas kuralı ise doğaya saygı duymak ve onunla dost olmaktır.Kısıtlı imkanlarla doğada yaşamayı öğreten bu sporu geleceğimiz olan çocuklarımıza öğretmek ve betonlaşan, mekanikleşen şehirlerden kısa süreliğine de olsa uzaklaşmaya bekleriz.Rüzgar ve su seslerinin arasında rüyalara dalmaya, çam ormanlarının içinden doğan güneşe selam vermeye, gecenin ıssız karanlığında doğanın sessizliğini sabırla yaşamaya, kentin gürültüsünden ve kaosundan sonra yeşille ve maviyle arınma ya bekleriz.

Program Akışı :

Cumartesi sabah saat 07:30 Dumlupınar Lisesi önünden; saat 07:45 gibi Eski Mezitli Belediye Önünden hareket ediyoruz.

Güzeloluk köy kahvesinde kahvaltı yapıyoruz. Kahvaltı sonrası araçlarımıza binip Uyuzpınar mevkiinde kanyon içinde yaklaşık 4-5 km lik yürüyüş yapıyoruz. (Yürüyüş yapmak istemeyenler araçlarla kamp alanına gidebilir) Yürüyüş sonrası çadırlarımızı kuruyoruz. Mangallarımızı Odun ateşinde çayımızı koyuyoruz. Çayımızı kahvemizi yudumlayarak yıldızları seyir ediyoruz. Gece saat 23 :00 gibi sessizlik. Sabah saat sekiz gibi kahvaltı yapıyoruz. Yürümek isteyen grupla Sarıaydın köyü istikametine kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Öğleden sonra saat 16:00 gibi kamptan ayrılıyoruz.

Sorumlu Yönetici Sibel İLHANRehber Rıdvan ERDOĞANArtçı Ali Rıza DEMİR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*