SÖMEK/KIZILGEÇİT DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

TARİH : 27 EYLÜL 2020

PARKUR: SÖMEK KIZILGEÇİT DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

ETKİNLİK GÖREVLİLERİ :

SORUMLU YÖNETİCİ : SİBEL İLHAN

REHBER : SİBEL İLHAN – RAHMİ GÜLLÜ

HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ :

ESKİ MEZİTLİ BELEDİYESİ : 07: 15

DUMLUPINAR LİSESİ : 07: 00

KAHVALTI : ÇEŞMELİ KAHVESİ

ÖĞLE YEMEĞİ : KUMANYA VEYA TESİSTE

KAYIT İÇİN İLETİŞİM TEL :

Ali Rıza DEMİR 505.2280692

Rıdvan ERDOĞAN 506.5314062

Erkan DEMİR 535.4415183

Rahmi GÜLLÜ 530.6962116

Süleyman ASLAN 532.2764560

Süleyman SARIGÜL 555.2529766

Hatice GÜNER 507.6974721

Sibel İLHAN 506.3439024

Didem ÖZTÜRK 533.3306010

PARKUR BİLGİSİ:

27 Eylül Pazar günü Toroslar Zirve Dağcılık olarak ilk kez yürüyeceğimiz bir parkur sevgili dostlarımızı bekliyoruz.Limonlu’dan ayrılan yolu takiben ulaşacağımız Silifke’nin Sömek Köyü yürüyüş başlangıç noktamız olacak.Köy yolundan ayrılan toprak yolda kanyona doğru ilerlerken bizi önce Athena Kaya Kabartma heykeli selamlayacak.3km’lik yürüyüş sonrası Lamos Kanyonu’na ulaşacağız.Kanyon içerisinde su kenarında gerçekleştireceğimiz 9 km’lik yürüyüş sırasında iki noktada yüzme molası vereceğiz.Toplamda 12 km.olan parkur görsel olarak doyurucu manzarası,yüzmek isteyenler için serin suları ve kolay yürüyüş yolu ile herkesin yürüyebileceği niteliktedir.Yürüyüşümüz Gündüzler Mesire Alanı’nda sona erecek olup burada da bol bol yüzme imkanı olacaktır.Mesire alanında üst değişimi için kadın ve erkekler için kabinler mevcuttır. Öğle yemeği için lokanta ve kumanya seçenekleri bulunmaktadır.Tesiste sıcak-soğuk içecek de temin edilebilir.

Not: yemek çeşitleri ve fiyatları hakkında kayıt sırasında yönetim arkadaşlarımızdan bilgi alabilirsiniz

??LÜTFEN PANDEMİ DETAYLARINI OKUYUNUZ ??

1- Pandemi sürecinde olduğumuzu unutmayalım ve tüm koruyucu önlemlere uyamaya devam edip doğa yürüyüşünde daha dikkatli olunması rica olunur.

2- Araç içi yolculukta herkesin maske takması zorunludur. Maskenizi getiriniz.

3- Doğada yürüyüş mesafesine uyulacak olup, molalarda bir araya gelinmemesi sağlığınız açısından önemlidir.

KURALLARIMIZ :

Yürüyüşe katılanlar, TECRÜBE, KIYAFET, AYAKKABI, BATON vb. malzemeler de göz önünde bulundurularak, Etkinlik Sorumluları ve Rehberlerince yürüyüşün zorluk derecelerine göre gruplara yönlendirilebilirler. İlk kez katılanlar A grubunda yürüyebilir, B grubuna kabul edilmezler. Yürüyüşlerimizde Rehberler tek yetkilidir, verecekleri kararlara katılımcılar uymak zorundadır.

Rehberden önde gitmek ve artçıdan geri kalmak yasaktır.

Yürüyüşlerimiz esnasında Alkollü içecekler kesinlikle kullanılmaz, içtikleri tespit edilenler bir daha yürüyüşlere kabul edilmezler.

Yürüyüş esnasında Akciğer lopları açıldığı için sigara içeni normalden iki kat daha fazla etkileyeceği gibi pasif içici durumunda olan diğer kişilere de zarar verecektir. Söndürülmesi unutulan bir sigara izmariti her açıdan doğaya zarar verebilir. Bu yüzden diğer katılımcılara saygılı olmak koşulu ile sigara ancak büyük molada kontrollü alanda içilebilir, yürürken veya kısa molalarda sigara içilmesi yasaktır.

Su ekmek yiyecek vs. için alışverişler faaliyet öncesi yapılmalıdır. Faaliyetler ilan edilen saatte başlar. Gecikenler beklenilmez. Faaliyet saatinde olabilecek değişiklikler katılımcılara bildirilir.ü

Faaliyetlerde hiç bir şekilde gruptan kopulmaz. Ekip halinde öndeki ile aynı iz takip edilerek hareket edilmelidir.

Evsel atıklarımızı şehre geri götürüyor doğada sadece ayak izimizi bırakıyoruz. Meyve kabuklarını ve çekirdeklerini toprağa gömebilirsiniz.

Kulaklıkla müzik dinlemek yerine doğanın sesi olan rüzgarı, su sesini, kuşların ve diğer hayvanların dilini dinleyelim. Kulaklıkla müzik dinlemek olası tehlike uyarılarını duymanızı da engelleyecektir.

Doğadan sadece Fotoğraf alıyor, sadece ayak izi bırakıyoruz..

MUTLAKA BULUNMASI GEREKENLER

• İki omuzdan geçmeli rahat bir Sırt Çantası (özellikle tek omuz çapraz askılı çantalar sizi gereğinden fazla yoracak ve omuriliğinize zarar verecektir),

• Yağmurluk veya Rüzgarlık,

• Bir öğünlük yiyecek,

• Asgari 1,5 litre su,

• Fotoğraf Makinası,

• İlaçlarınız ( kişisel olarak kullandığınız ilaçlarınız varsa),

• Yedek giysi,

• Fener ya da Kafa Lambası,

• Düdük,

• Baton,

• Tozluk,

• Güneş Gözlüğü,

• Güneş Kremi,

Yürüyüş esnasında kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için fındık, kuru üzüm, kuru kayısı gibi doğal şeker türevlerini bulundurmanızı tavsiye ederiz.

8 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*