TEK KADIN/MEZGİT KALE/KUBAT KANYONU DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

TARİH : 14 MART 2021 PAZAR

PARKUR: TEK KADIN/MEZGİT KALE/KUBAT KANYONU DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

ETKİNLİK GÖREVLİLERİ :
SORUMLU YÖNETİCİ : HATİCE GÜNER
REHBER : SÜLEYMAN SARIGÜL / SÜLEYMAN ASLAN

HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ :
DUMLUPINAR LİSESİ : 08:00
ESKİ MEZİTLİ BELEDİYESİ : 08:15

?

 SABAH KAHVALTISI VE ALIŞVERİŞ İÇİN MOLA VERİLMEYECEKTİR

?

 ÖĞLE YEMEĞİ : KUMANYA

KAYIT İÇİN İLETİŞİM TEL :
Ali Rıza DEMİR 505.2280692
Rıdvan ERDOĞAN 506.5314062
Erkan DEMİR 535.4415183
Rahmi GÜLLÜ 530.6962116
Süleyman ASLAN 532.2764560
Süleyman SARIGÜL 555.2529766
Hatice GÜNER 507.6974721
Sibel İLHAN 506.3439024
Didem ÖZTÜRK 533.3306010

PARKUR HAKKINDA:
Bu Pazar 2 grup halinde yürüyeceğimiz rotamızın detayları;
Toroslar Zirve dağcılık kulübü olarak 14 Mart 2021 pazar günü Mersin’in Erdemli ve Silifke ilçeleri arasında tarihi bir bölgede yürüyeceğiz. Sabah saat 08.00 de Dumlupınar Lisesi önünden kalkacak olan araçlarımız saat 08.15 de Eski Mezitli belediyesi önünden katılımcıları alarak Erdemli yönünde yola devam edecektir.
A GRUBU
Yenibahçe mevkiinde bulunan Sinek Kale’den başlayacak olan grup tarihi taş yollardan yürüyerek ,10 KM sürecek olan parkurda Tek kadın -Mezgit Kale ve Paslı Kalesini görerek yürüyüşü tamamlayacak.
B GRUBU
A grubu ile beraber tahmini olarak 3 kilometre taş yollardan yürüdükten sonra Yenibahçe mevkisinde A grubundan ayrılıp Kubat Kanyonu’na yönelerek yaklaşık 18 kilometre yürüdükten sonra Kapızlı köyüne ulaşarak yürüyüşü tamamlayacak.

LÜTFEN PANDEMİ DETAYLARINI OKUYUNUZ 

1- Pandemi sürecinde olduğumuzu unutmayalım ve tüm koruyucu önlemlere uyamaya devam edip doğa yürüyüşünde daha dikkatli olunması rica olunur.
2- Araç içi yolculukta herkesin maske takması zorunludur. Maskenizi getiriniz.
3- Doğada yürüyüş mesafesine uyulacak olup, molalarda bir araya gelinmemesi sağlığınız açısından önemlidir.KURALLARIMIZ :
Yürüyüşe katılanlar, TECRÜBE, KIYAFET, AYAKKABI, BATON vb. malzemeler de göz önünde bulundurularak, Etkinlik Sorumluları ve Rehberlerince yürüyüşün zorluk derecelerine göre gruplara yönlendirilebilirler. İlk kez katılanlar A grubunda yürüyebilir, B grubuna kabul edilmezler. Yürüyüşlerimizde Rehberler tek yetkilidir, verecekleri kararlara katılımcılar uymak zorundadır.
Rehberden önde gitmek ve artçıdan geri kalmak yasaktır.
Yürüyüşlerimiz esnasında Alkollü içecekler kesinlikle kullanılmaz, içtikleri tespit edilenler bir daha yürüyüşlere kabul edilmezler.
Yürüyüş esnasında Akciğer lopları açıldığı için sigara içeni normalden iki kat daha fazla etkileyeceği gibi pasif içici durumunda olan diğer kişilere de zarar verecektir. Söndürülmesi unutulan bir sigara izmariti her açıdan doğaya zarar verebilir. Bu yüzden diğer katılımcılara saygılı olmak koşulu ile sigara ancak büyük molada kontrollü alanda içilebilir, yürürken veya kısa molalarda sigara içilmesi yasaktır.
Su ekmek yiyecek vs. için alışverişler faaliyet öncesi yapılmalıdır. Faaliyetler ilan edilen saatte başlar. Gecikenler beklenilmez. Faaliyet saatinde olabilecek değişiklikler katılımcılara bildirilir.
Faaliyetlerde hiç bir şekilde gruptan kopulmaz. Ekip halinde öndeki ile aynı iz takip edilerek hareket edilmelidir.
Evsel atıklarımızı şehre geri götürüyor doğada sadece ayak izimizi bırakıyoruz. Meyve kabuklarını ve çekirdeklerini toprağa gömebilirsiniz.
Kulaklıkla müzik dinlemek yerine doğanın sesi olan rüzgarı, su sesini, kuşların ve diğer hayvanların dilini dinleyelim. Kulaklıkla müzik dinlemek olası tehlike uyarılarını duymanızı da engelleyecektir.
Doğadan sadece Fotoğraf alıyor, sadece ayak izi bırakıyoruz..


MUTLAKA BULUNMASI GEREKENLER
• İki omuzdan geçmeli rahat bir Sırt Çantası (özellikle tek omuz çapraz askılı çantalar sizi gereğinden fazla yoracak ve omuriliğinize zarar verecektir),
• Yağmurluk veya Rüzgarlık,
• Bir öğünlük yiyecek,
• Asgari 1,5 litre su,
• Fotoğraf Makinası,
• İlaçlarınız ( kişisel olarak kullandığınız ilaçlarınız varsa),
• Yedek giysi,
• Fener ya da Kafa Lambası,
• Düdük,
• Baton,
• Tozluk,
• Güneş Gözlüğü,
• Güneş Kremi,
Yürüyüş esnasında kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için fındık, kuru üzüm, kuru kayısı gibi doğal şeker türevlerini bulundurmanızı tavsiye ederiz.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*