ÇİNİVELİ-GÖKLER DERESİ-AKSIFAT KANYON YÜRÜYÜŞÜ

TOROSLAR ZİRVE DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ
Faaliyetlerimize katılım için etkinlik linkini tıklamak yeterli değildir. Katılmak isteyen dostlarımız kesin kayıt için ekte ismi yazılı görevli arkadaşlardan herhangi birini arayarak isimlerini yazdırmak zorundadır. Kayıt yaptırmadan gelinmesi halinde araçta boş yer yok ise kayıt yaptırmış olanlara öncelik verilecektir. Kayıt yaptırıp gelemeyenler ise uyarılacak ve ikinci tekrarında bir daha etkinliğe kabul edilmeyecektir.Araç saatinde hareket edecektir.
Dolayısıyla hareket saatinden en az 10 dakika öncesinde araç hareket noktasında olunmalıdır
DETAYLAR

23 AĞUSTOS 2020 Pazar gün sabah saat 07:00 Dumlupınar Lisesi önünden ve saat 07:15 de Eski Mezitli Belediyesinden araçlarımız hareket edecektir.
Güzeloluk kahvesinde yapılacak kahvaltı sonrasında, araçlarımız bizi Güzeloluktan 7 KM mesafedeki yürüyüş başlangıç noktası olan CİNİVELİ mevkisine götürecektir. . Buradan başlayacak yürüyüş kanyon içerisinden bazen su içinde bezende su kenarında devam edecek olup Toplam yürüyüş mesafesi 12 km dir. Öğle yemeği rehberin uygun gördüğü yerde olacak olup Etkinlik sonunda yüzme fırsatı nedeniyle herkes yanında mayo veya şortlarını alabilirler.

Her doğa yürüyüşünde olduğu gibi uygun bir yürüyüş ayakkabısı gereklidir. Ancak zaman zaman yürüyeceğimiz vadi tabanında yer alan akarsuya girileceğinden suda yürümeye elverişli ikinci bir ayakkabı bulundurmak
gereklidir.

TARİH : 23 AĞUSTOS 2020
PARKUR : ÇİNİVELİ-GÖKLER DERESİ -AKSIFAT KANYON YÜRÜYÜŞÜ

ETKİNLİK GÖREVLİLERİ :
SORUMLU YÖNETİCİ : ALİ RIZA DEMİR
REHBER :SÜLEYMAN ASLAN
ARTÇI : RAHMİ GÜLLÜ
HAREKET YERLERİ, SAATLERİ :
DUMLUPINAR LİSESİ : 07:00
ESKİ MEZİTLİ BELEDİYESİ : 07:15
KAHVALTI : GÜZELOLUK KÖY KAHVESİ
ÖĞLE YEMEĞİ : KUMANYA

KAYIT İÇİN İLETİŞİM TEL :
Ali Rıza DEMİR 505.2280692
Rıdvan ERDOĞAN 506.5314062
Erkan DEMİR 535.4415183
Rahmi GÜLLÜ 530.6962116
Süleyman ASLAN 532.2764560
Süleyman SARIGÜL 555.2529766
Hatice GÜNER 507.6974721
Sibel İLHAN 506.3439024
Didem ÖZTÜRK 533.3306010
Diğer duraklar için, kayıt durumuna göre görevlilerden bilgi alabilirsiniz..

??LÜTFEN PANDEMİ DETAYLARINI OKUYUNUZ ??
1- Pandemi sürecinde olduğumuzu unutmayalım ve tüm koruyucu önlemlere uyamaya devam edip doğa yürüyüşünde daha dikkatli olunması rica olunur.
2- Araç içi yolculukta herkesin maske takması zorunludur. Maskenizi getiriniz.
3- Doğada yürüyüş mesafesine uyulacak olup, molalarda bir araya gelinmemesi sağlığınız açısından önemlidir.

KURALLARIMIZ :
Yürüyüşe katılanlar, TECRÜBE, KIYAFET, AYAKKABI, BATON vb. malzemeler de göz önünde bulundurularak, Etkinlik Sorumluları ve Rehberlerince yürüyüşün zorluk derecelerine göre gruplara yönlendirilebilirler. İlk kez katılanlar A grubunda yürüyebilir, B grubuna kabul edilmezler. Yürüyüşlerimizde Rehberler tek yetkilidir, verecekleri kararlara katılımcılar uymak zorundadır.
Rehberden önde gitmek ve artçıdan geri kalmak yasaktır.
Yürüyüşlerimiz esnasında Alkollü içecekler kesinlikle kullanılmaz, içtikleri tespit edilenler bir daha yürüyüşlere kabul edilmezler.
Yürüyüş esnasında Akciğer lopları açıldığı için sigara içeni normalden iki kat daha fazla etkileyeceği gibi pasif içici durumunda olan diğer kişilere de zarar verecektir. Söndürülmesi unutulan bir sigara izmariti her açıdan doğaya zarar verebilir. Bu yüzden diğer katılımcılara saygılı olmak koşulu ile sigara ancak büyük molada kontrollü alanda içilebilir, yürürken veya kısa molalarda sigara içilmesi yasaktır.
Su ekmek yiyecek vs. için alışverişler faaliyet öncesi yapılmalıdır. Faaliyetler ilan edilen saatte başlar. Gecikenler beklenilmez. Faaliyet saatinde olabilecek değişiklikler katılımcılara bildirilir.ü
Faaliyetlerde hiç bir şekilde gruptan kopulmaz. Ekip halinde öndeki ile aynı iz takip edilerek hareket edilmelidir.
Evsel atıklarımızı şehre geri götürüyor doğada sadece ayak izimizi bırakıyoruz. Meyve kabuklarını ve çekirdeklerini toprağa gömebilirsiniz.
Kulaklıkla müzik dinlemek yerine doğanın sesi olan rüzgarı, su sesini, kuşların ve diğer hayvanların dilini dinleyelim. Kulaklıkla müzik dinlemek olası tehlike uyarılarını duymanızı da engelleyecektir.
Doğadan sadece Fotoğraf alıyor, sadece ayak izi bırakıyoruz..

MUTLAKA BULUNMASI GEREKENLER
• İki omuzdan geçmeli rahat bir Sırt Çantası (özellikle tek omuz çapraz askılı çantalar sizi gereğinden fazla yoracak ve omuriliğinize zarar verecektir),
• Yağmurluk veya Rüzgarlık,
• Bir öğünlük yiyecek,
• Asgari 1,5 litre su,
• Fotoğraf Makinası,
• İlaçlarınız ( kişisel olarak kullandığınız ilaçlarınız varsa),
• Yedek giysi,
• Fener ya da Kafa Lambası,
• Düdük,
• Baton,
• Tozluk,
• Güneş Gözlüğü,
• Güneş Kremi,
Yürüyüş esnasında kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için fındık, kuru üzüm, kuru kayısı gibi doğal şeker türevlerini bulundurmanızı tavsiye ederiz.
Keyifli yürüyüşler ve sağlıklı günler dileriz. Hayatınız Zirve Tadında Olsun…

4 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*