HACIALANI / İLEMİN DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

HACIALANI/İLEMİN DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

SORUMLU YÖNETİCİ : DİDEM ÖZTÜRK

REHBER : SÜLEYMAN SARIGÜL- SÜLEYMAN ASLAN

HAREKET YERLERİ
DUMLUPINAR LİSESİ : 07 : 00
ESKİ MEZİTLİ BELEDİYESİ : 07 : 15

KAHVALTI : ÇEŞMELİ KÖY KAHVESİ
ÖĞLE YEMEĞİ : KUMANYA

KAYIT İÇİN İLETİŞİM TEL :
Ali Rıza DEMİR 505.2280692
Rıdvan ERDOĞAN 506.5314062
Erkan DEMİR 535.441 51 83
Rahmi GÜLLÜ 530.6962116
Süleyman ASLAN 532.2764560
Süleyman SARIGÜL 555.2529766
Hatice GÜNER 507.6974721
Sibel İLHAN 506.3439024
Didem ÖZTÜRK 533.3306010

Diğer duraklar için, kayıt durumuna göre görevlilerden bilgi alabilirsiniz.

PARKUR HAKKINDA:
08 KASIM 2020 pazar günü Erdemlinin kuzey batısı olan ANDUVAR yaylasında yürüyeceğiz. Sabah saat 07:00 de Dumlupınar lisesi önünden kalkacak araçlarımız saat 07:15 te Eski Mezitli belediyesi önünden yol boyunca yoldan binecekleri alarak devam edecektir. Saat 08:30 gibi Çeşmeli köy kahvesinde kahvaltı ve alış veriş için mola verilecektir.Kahvaltı sonrası tekrar araçlara binilerek yaklaşık 60 dakikalık bir yolculuk sonrasında yürüyüş başlangıç noktasına varılacaktır.
A gurubu ve B gurubu yolculuk sırasında önce A gurubu sonra B gurubu araçlardan inecektir
A GURUBU
A gurubu araçlarla Karahıdırlı İncirli seki alanında inerek kızıl çam ağaçları arasından Hacıalanı Karakız su çatı mevkisinin kuzey batısını geçerek yaklaşık 12 km civarı orta zorluk düzeyine sahip bir yürüyüşten sonra İLEMİN de etkinlikleri son bulacaktır
B GURUBU
B grubu ise A grubundan yaklaşık 8 km daha araçlarla giderek ANDUVAR sırtlarının istikameti doğrultusunda kızıl çam ağaçları arasından sonra -su çatında öğle yemeği molası verilecek olup – İLEMİN e devam edecek olan grup A grubu katılımcılara katılarak etkinliği son bulacaktır.
A GRUBU orta zorlukta bir parkur türüdür.
B GRUBU zor bir parkur olup performans ve dayanıklık isteyen bir parkur türüdür…

??LÜTFEN PANDEMİ DETAYLARINI OKUYUNUZ ??
1- Pandemi sürecinde olduğumuzu unutmayalım ve tüm koruyucu önlemlere uyamaya devam edip doğa yürüyüşünde daha dikkatli olunması rica olunur.
2- Araç içi yolculukta herkesin maske takması zorunludur. Maskenizi getiriniz.
3- Doğada yürüyüş mesafesine uyulacak olup, molalarda bir araya gelinmemesi sağlığınız açısından önemlidir.
KURALLARIMIZ :
Yürüyüşe katılanlar, TECRÜBE, KIYAFET, AYAKKABI, BATON vb. malzemeler de göz önünde bulundurularak, Etkinlik Sorumluları ve Rehberlerince yürüyüşün zorluk derecelerine göre gruplara yönlendirilebilirler. İlk kez katılanlar A grubunda yürüyebilir, B grubuna kabul edilmezler. Yürüyüşlerimizde Rehberler tek yetkilidir, verecekleri kararlara katılımcılar uymak zorundadır.
Rehberden önde gitmek ve artçıdan geri kalmak yasaktır.
Yürüyüşlerimiz esnasında Alkollü içecekler kesinlikle kullanılmaz, içtikleri tespit edilenler bir daha yürüyüşlere kabul edilmezler.
Yürüyüş esnasında Akciğer lopları açıldığı için sigara içeni normalden iki kat daha fazla etkileyeceği gibi pasif içici durumunda olan diğer kişilere de zarar verecektir. Söndürülmesi unutulan bir sigara izmariti her açıdan doğaya zarar verebilir. Bu yüzden diğer katılımcılara saygılı olmak koşulu ile sigara ancak büyük molada kontrollü alanda içilebilir, yürürken veya kısa molalarda sigara içilmesi yasaktır.
Su ekmek yiyecek vs. için alışverişler faaliyet öncesi yapılmalıdır. Faaliyetler ilan edilen saatte başlar. Gecikenler beklenilmez. Faaliyet saatinde olabilecek değişiklikler katılımcılara bildirilir.ü
Faaliyetlerde hiç bir şekilde gruptan kopulmaz. Ekip halinde öndeki ile aynı iz takip edilerek hareket edilmelidir.
Evsel atıklarımızı şehre geri götürüyor doğada sadece ayak izimizi bırakıyoruz. Meyve kabuklarını ve çekirdeklerini toprağa gömebilirsiniz.
Kulaklıkla müzik dinlemek yerine doğanın sesi olan rüzgarı, su sesini, kuşların ve diğer hayvanların dilini dinleyelim. Kulaklıkla müzik dinlemek olası tehlike uyarılarını duymanızı da engelleyecektir.
Doğadan sadece Fotoğraf alıyor, sadece ayak izi bırakıyoruz..
MUTLAKA BULUNMASI GEREKENLER
• İki omuzdan geçmeli rahat bir Sırt Çantası (özellikle tek omuz çapraz askılı çantalar sizi gereğinden fazla yoracak ve omuriliğinize zarar verecektir),
• Yağmurluk veya Rüzgarlık,
• Bir öğünlük yiyecek,
• Asgari 1,5 litre su,
• Fotoğraf Makinası,
• İlaçlarınız ( kişisel olarak kullandığınız ilaçlarınız varsa),
• Yedek giysi,
• Fener ya da Kafa Lambası,
• Düdük,
• Baton,
• Tozluk,
• Güneş Gözlüğü,
• Güneş Kremi,
Yürüyüş esnasında kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için fındık, kuru üzüm, kuru kayısı gibi doğal şeker türevlerini bulundurmanızı tavsiye ederiz.
Keyifli yürüyüşler ve sağlıklı günler dileriz. Hayatınız Zirve Tadında Olsun…

5 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*