MEZGİT KALE / TEK KADIN DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

TARİH : 29.KASIM.2020

PARKUR:  MEZGİT KALE – TEK KADIN  DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

ETKİNLİK GÖREVLİLERİ :

SORUMLU YÖNETİCİ : DİDEM ÖZTÜRK

REHBER : SÜLEYMAN ASLAN

ARTÇI : ALİ RIZA DEMİR

HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ :

ESKİ MEZİTLİ BELEDİYESİ :  10.40

DUMLUPINAR LİSESİ : 10.20

KAHVALTI : EVDE YAPILACAKTIR

ÖĞLE YEMEĞİ : KUMANYA

KAYIT İÇİN İLETİŞİM TEL :

Ali Rıza DEMİR 505.2280692

Rıdvan ERDOĞAN 506.5314062

Erkan DEMİR 535.4415183

Rahmi GÜLLÜ 530.6962116

Süleyman ASLAN 532.2764560

Süleyman SARIGÜL 555.2529766

Hatice GÜNER 507.6974721

Sibel İLHAN 506.3439024

Didem ÖZTÜRK 533.3306010

PARKUR HAKKINDA:

Bu Pazar 2 grup halinde yürüyeceğimiz rotamızın detayları;

Toroslar Zirve dağcılık kulübü olarak 29  Kasım 2020  pazar   günü Mersin’nin Erdemli ve Silifke  ilçeleri arasında tarihi  bir bölgede yürüyeceğiz. Sabah saat 10.20 de Dumlupınar Lisesi önünden kalkacak araçlarımız Mezitli istikametine doğru saat 10.40 da ise Eski Mezitli belediyesi önünden katılımcıları alarak devam edecektir.

Araçlarla Mersin-Erdemli istikametinden Kızkalesi istikametine giderken Mezgit Kalesi’nde bir süre fotoğraf çekimi molası verilecektir.

A GURUBU

Daha sonra katılımcılar 2 kilometre yürüdükten sonra lahit mezarların, tarihi harabelerin ve tek kadın silüetinin bulunduğu bölgeye gelinecektir. Burada da fotoğraf çekimi için zaman ayrıldıktan sonra 8 kilometre daha yürüyüp  Yenibahçe mevkisine ulaşılacaktır. Burada bekleyen araçlara binilerek Mersin istikametine doğru yola çıkarak etkinlik sona erdirilecektir.

B GURUBU

B grubu A grubu ile beraber hareket ettikten sonra yenibahçe mevkisinde  varmadan   kuzey batı yönüne devam ederek 9 Kilometre daha yürüyerek Yenibahçe mevkiinin arka sırtlarından araçların olduğu yere ineceklerdir.

??LÜTFEN PANDEMİ DETAYLARINI OKUYUNUZ ??

1- Pandemi sürecinde olduğumuzu unutmayalım ve tüm koruyucu önlemlere uyamaya devam edip doğa yürüyüşünde daha dikkatli olunması rica olunur.

2- Araç içi yolculukta herkesin maske takması zorunludur. Maskenizi getiriniz.

3- Doğada yürüyüş mesafesine uyulacak olup, molalarda bir araya gelinmemesi sağlığınız açısından önemlidir.

KURALLARIMIZ :

Yürüyüşe katılanlar, TECRÜBE, KIYAFET, AYAKKABI, BATON vb. malzemeler de göz önünde bulundurularak, Etkinlik Sorumluları ve Rehberlerince yürüyüşün zorluk derecelerine göre gruplara yönlendirilebilirler. İlk kez katılanlar A grubunda yürüyebilir, B grubuna kabul edilmezler. Yürüyüşlerimizde Rehberler tek yetkilidir, verecekleri kararlara katılımcılar uymak zorundadır.

Rehberden önde gitmek ve artçıdan geri kalmak yasaktır.

Yürüyüşlerimiz esnasında Alkollü içecekler kesinlikle kullanılmaz, içtikleri tespit edilenler bir daha yürüyüşlere kabul edilmezler.

Yürüyüş esnasında Akciğer lopları açıldığı için sigara içeni normalden iki kat daha fazla etkileyeceği gibi pasif içici durumunda olan diğer kişilere de zarar verecektir. Söndürülmesi unutulan bir sigara izmariti her açıdan doğaya zarar verebilir. Bu yüzden diğer katılımcılara saygılı olmak koşulu ile sigara ancak büyük molada kontrollü alanda içilebilir, yürürken veya kısa molalarda sigara içilmesi yasaktır.

Su ekmek yiyecek vs. için alışverişler faaliyet öncesi yapılmalıdır. Faaliyetler ilan edilen saatte başlar. Gecikenler beklenilmez. Faaliyet saatinde olabilecek değişiklikler katılımcılara bildirilir.

Faaliyetlerde hiç bir şekilde gruptan kopulmaz. Ekip halinde öndeki ile aynı iz takip edilerek hareket edilmelidir.

Evsel atıklarımızı şehre geri götürüyor doğada sadece ayak izimizi bırakıyoruz. Meyve kabuklarını ve çekirdeklerini toprağa gömebilirsiniz.

Kulaklıkla müzik dinlemek yerine doğanın sesi olan rüzgarı, su sesini, kuşların ve diğer hayvanların dilini dinleyelim. Kulaklıkla müzik dinlemek olası tehlike uyarılarını duymanızı da engelleyecektir.

Doğadan sadece  Fotoğraf alıyor, sadece ayak izi bırakıyoruz..

MUTLAKA BULUNMASI GEREKENLER

• İki omuzdan geçmeli rahat bir Sırt Çantası (özellikle tek omuz çapraz askılı çantalar sizi gereğinden fazla yoracak ve omuriliğinize zarar verecektir),

• Yağmurluk veya Rüzgarlık,

• Bir öğünlük yiyecek,

• Asgari 1,5 litre su,

• Fotoğraf Makinası,

• İlaçlarınız ( kişisel olarak kullandığınız ilaçlarınız varsa),

• Yedek giysi,

• Fener ya da Kafa Lambası,

• Düdük,

• Baton,

• Tozluk,

• Güneş Gözlüğü,

• Güneş Kremi,

Yürüyüş esnasında kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için fındık, kuru üzüm, kuru kayısı gibi doğal şeker türevlerini bulundurmanızı tavsiye ederiz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*