MUNZURLARA GİZEMLİ YOLCULUK

MUNZURLARA GİZEMLİ YOLCULUKPROGRAM AKIŞI

28 Haziran 2023 Çarşamba akşam saat 20:00’da Dumlupınar Lisesi önünden hareket ediyoruz.

Birinci gün 29 Haziran 2023 Perşembe Sabah saat 07:30 ile 08:30 arası Kemaliye de kahvaltı yapıyoruz. Kahvaltı sonrası saat 09:00 gibi Kemaliye Kültür yürüyüşü sonrasında Karanlık Kanyon da tekne turu yapıyoruz. Tekne turu sonrasında saat 11:30 gibi Kemaliye’den ayrılıyoruz. Erzincan’da öğle yemeği Çağlayan Şelalesi gezisi sonrasında Pülümür Vadisinden devam edecek yolculuğumuz Ağlayan Kayalar Kutudere Tunceli merkezden devamla Munzur vadisi güzergahından saat 21:00 gibi Ovacık merkezde konaklayacağımız otele yerleşiyoruz.

İkinci gün 30 Haziran 2023 Cuma Sabah saat 07:00 kalkıyoruz. Munzur’un doğduğu topraklarda Kahvaltı sonrası saat 08:30 gibi performansı iyi olan katılımcılarla yaklaşık 5 saat sürecek Mercan Vadisi kırk merdiven takım şelalelerine yürüyoruz. Yürüyüşe katılmayacaklar isteğe bağlı olarak Ovacık merkezde vakit geçirebilecektir. Saat 16:00 gibi Ovacık Munzur Babaya (Gözeler) gidilecektir. Saat 20:00 gibi Munzur suyunun kıyısında akşam yemeği yenecek ateş yakılacak yöresel canlı müzikler eşliğinde gün tamamlanacaktır.

Üçüncü gün 01 Temmuz 2023 Cumartesi Sabah saat 08:30’ Ovacık’dan kentin kutsal inanç merkezi Düzgün Baba dağına hareket ediyoruz. Yaklaşık iki saatlik bir yolculuk sonrasında Düzgün Baba mekanının bulunduğu dağın eteğinde bulunan Cem evinde iniyoruz. Yaklaşık 2.5 saat sürecek tırmanış ile kutsal mekanın önemli yerlerini görerek yürüyüşümüzü tamamlıyoruz. Yürüyüş sonunda kesilen kurban etinden pişirilen yemeğimizi yedikten sonra saat 14:30 gibi kutsal mekandan ayrılıyoruz. Vakit kalırsa kentin en güzel plajında yüzme molasından sonra akşam saat 18:30 gibi Tunceli merkeze hareket ediyoruz. (Hava şartlarının uygun olması ve vakit olması durumunda yüzme molası verilecektir.) Saat 19:30 gibi kalacağımız otele yerleşiyoruz. Akşam isteğe bağlı olarak çarşı merkezi gezilebilecek, canlı müzik olan eğlence merkezlerine gidilebilecektir.

Dördüncü gün 02 Temmuz 2023 Pazar Sabah saat 07:00’da kalkıyoruz. Otelde kahvaltı yapıldıktan sonra saat 09:00 gibi otelden ayrılıyoruz. Saat 09:30 – 11:30 arası Tunceli merkezde alış veriş ve ihtiyaçlar için 2 saatlik serbest zaman sonrasında saat 12:00 gibi Tunceli’den ayrılıyoruz. Vakit kalırsa Elazığ’da Harput Seyir terasından Elazığ seyredilecek Malata’ya Adıyaman Gölbaşı Pazarcık Osmaniye Adana üzerinden gece saat 01:00 gibi Mersinde olunacak şekilde dönüşe geçilecektir.

DETAYLAR:Katılımcı Sayısı 46 kişi ile sınırlı olup öncelik kulüp üyelerinin olacaktır. 15 Mart 2023 tarihine kadar 1500 TL kaparo yatıracakların kesin kayıtları yapılacaktır. Kesin kayıt yapıldıktan sonra oluşacak iptal durumlarında yedek katılımcı olursa iptalin ücreti iade edilecektir. Katılımcılarda 2023 yılında vize yapılmış lisans şartı aranacaktır (Lisansı olmayan katılımcılara lisans çıkarılmasında kulübümüz yardımcı olacaktır) Araçta oturma düzeni giderken ve dönerken kura ile belirlenecektir. Konaklama ücreti iki kişilik odalar için belirlenmiştir.Gidiş dönüş yol ücreti + üç gece konaklama Ücreti+ üç gün kahvaltı + Düzgün Baba kurban etinden kavurma yöresel ayran (öğle yemeği) + Düzgün Baba ya dolmuşlarla transfer ücretleri kulübümüze ait olacaktır. Bunun dışındaki giderler katılımcılara ait olacaktır.Etkinlik tarihine kadar dövizde motorinde vb. yaşanacak olağanüstü fiyat dalgalanmalarında etkinlik iptal edilebilecektir. Fiyat güncellemesi yapılabilecektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*