PAPAZIN BAHÇESİ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ


Toroslar Zirve Dağcılık Kulübü olarak 29 MAYIS 2022 Pazar günü Çamlıyayla Papazın Bahçesine yürüyeceğiz. Yürüyüş Çamlıyayla-Şelale arasında çamların içinde araç yolundan olacaktır. 12 Km yürüyüş zorluk içermeyen sağlıklı herkesin yürüyebileceği kolaylıktadır. İsteyen sadece 12 km bölümü yürüyeceği gibi hiç yürümek istemeyen katılımcılar araçlarla papazın bahçesine götürülecektir.
Araçlar katılımcıları belli mesafeden takip edecektir. Papazın Bahçesi bu mevsimde görülmesi gereken ilimizin cennet köşelerinden bir yeri olup burada üç saatlik dinlenme, yemek, çay, fotoğraf vb. için serbest zaman olacaktır.
Yürüyüşün gerçekleşeceği bölge Milli Park niteliğinde olup girişi izne bağlı ve ücretlidir. Milli parka giriş ücreti kulübümüz tarafından karşılanacaktır.

TARİH : 29 MAYIS 2022
PARKUR: PAPAZIN BAHÇESİ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

ETKİNLİK GÖREVLİLERİ :
SORUMLU YÖNETİCİ : ERKAN DEMİR
REHBER : RIDVAN ERDOĞAN

ARTÇI : RAHMİ GÜLLÜ

HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ :
ESKİ MEZİTLİ BELEDİYESİ : 7.00
DUMLUPINAR LİSESİ : 07:30

KAHVALTI : DÖRTLER KÖY KAHVESİNDE
ÖĞLE YEMEĞİ : : Öğle yemeği papazın bahçesinde doğal su kaynağında olacaktır. İsteyen katılımcılarımız sucuk, et vb. yapabilecektir. Kulübümüz tarafından mangal ve odun ateşinde çay ikram edilecektir.

KAYIT İÇİN İLETİŞİM TEL :
Ali Rıza DEMİR 505.2280692
Rıdvan ERDOĞAN 506.5314062
Erkan DEMİR 555.189.14.89
Rahmi GÜLLÜ 530.6962116
Süleyman SARIGÜL 555.2529766
Hatice GÜNER 507.6974721
Sibel İLHAN 506.3439024
Didem ÖZTÜRK 5360353301
Diğer duraklar için, kayıt durumuna göre görevlilerden bilgi alabilirsiniz

ÖNEMLİ NOT:Yönetim Kurulumuz tarafından alınan karar gereği Pazar günü faaliyetlerimize katılım için kayıt yaptıran dostlarımız Cumartesi günü saat 17.00’akadar kayıtlarını iptal edebilirler.
Ancak Cumartesi günü saat 17.00’dan sonra yapılacak iptallerin ücreti ödenir.
İptal ücreti kulübün aşağıda yazılı iban hesabına yatırılacaktır.
Zirve Dağcılık İş Bankası Hesap No
TR180006400000166061236597

LÜTFEN PANDEMİ DETAYLARINI OKUYUNUZ
1- Pandemi sürecinde olduğumuzu unutmayalım ve tüm koruyucu önlemlere uyamaya devam edip doğa yürüyüşünde daha dikkatli olunması rica olunur.
2- Araç içi yolculukta herkesin maske takması zorunludur. Maskenizi getiriniz.
3- Doğada yürüyüş mesafesine uyulacak olup, molalarda bir araya gelinmemesi sağlığınız açısından önemlidir.

KURALLARIMIZ :
Yürüyüşe katılanlar, TECRÜBE, KIYAFET, AYAKKABI, BATON vb. malzemeler de göz önünde bulundurularak, Etkinlik Sorumluları ve Rehberlerince yürüyüşün zorluk derecelerine göre gruplara yönlendirilebilirler.
İlk kez katılanlar A grubunda yürüyebilir, B grubuna kabul edilmezler. Yürüyüşlerimizde Rehberler tek yetkilidir, verecekleri kararlara katılımcılar uymak zorundadır.
Rehberden önde gitmek ve artçıdan geri kalmak yasaktır.
Yürüyüşlerimiz esnasında Alkollü içecekler kesinlikle kullanılmaz, içtikleri tespit edilenler bir daha yürüyüşlere kabul edilmezler.
Yürüyüş esnasında Akciğer lopları açıldığı için sigara içeni normalden iki kat daha fazla etkileyeceği gibi pasif içici durumunda olan diğer kişilere de zarar verecektir. Söndürülmesi unutulan bir sigara izmariti her açıdan doğaya zarar verebilir. Bu yüzden diğer katılımcılara saygılı olmak koşulu ile sigara ancak büyük molada kontrollü alanda içilebilir, yürürken veya kısa molalarda sigara içilmesi yasaktır.
Su ekmek yiyecek vs. için alışverişler faaliyet öncesi yapılmalıdır. Faaliyetler ilan edilen saatte başlar. Gecikenler beklenilmez. Faaliyet saatinde olabilecek değişiklikler katılımcılara bildirilir.
Faaliyetlerde hiç bir şekilde gruptan kopulmaz. Ekip halinde öndeki ile aynı iz takip edilerek hareket edilmelidir.
Evsel atıklarımızı şehre geri götürüyor doğada sadece ayak izimizi bırakıyoruz. Meyve kabuklarını ve çekirdeklerini toprağa gömebilirsiniz.
Kulaklıkla müzik dinlemek yerine doğanın sesi olan rüzgarı, su sesini, kuşların ve diğer hayvanların dilini dinleyelim. Kulaklıkla müzik dinlemek olası tehlike uyarılarını duymanızı da engelleyecektir.
Doğadan sadece Fotoğraf alıyor, sadece ayak izi bırakıyoruz..
MUTLAKA BULUNMASI GEREKENLER
• İki omuzdan geçmeli rahat bir Sırt Çantası (özellikle tek omuz çapraz askılı çantalar sizi gereğinden fazla yoracak ve omuriliğinize zarar verecektir),
• Yağmurluk veya Rüzgarlık,
• Bir öğünlük yiyecek,
• Asgari 1,5 litre su,
• Fotoğraf Makinası,
• İlaçlarınız ( kişisel olarak kullandığınız ilaçlarınız varsa),
• Yedek giysi,
• Fener ya da Kafa Lambası,
• Düdük,
• Baton,
• Tozluk,
• Güneş Gözlüğü,
• Güneş Kremi,
Yürüyüş esnasında kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için fındık, kuru üzüm, kuru kayısı gibi doğal şeker türevlerini bulundurmanızı tavsiye ederiz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*