SUMAKALANI&OLBA&UZUNCABURÇ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

TOROSLAR ZİRVE DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ

Bu Pazar tek grup halinde yürüyeceğimiz rotamızın detayları;
24 NİSAN 2022 pazar günü Mersin’in Erdemli ve Silifke ilçeleri arasında tarihi bir bölgede yürüyeceğiz. Sabah saat 08.00 de Dumlupınar Lisesi önünden kalkacak araçlarımız Mezitli istikametine doğru hareket edecek ve saat 08.15 de Eski Mezitli belediyesi önünden katılımcıları alarak yola devam edecektir.

Detaylar :
Keşlitürkmenli Sumakalanı mevkisinden başlayacak olan Kilikya Yolu 4.etabında tarihi taş yoldan 10 km.yürünerek olba alanına gelinecek.Tarihi su kemerleri,lahitler ve halihazırda arkeolojik kazıların devam ettiği bu alanda fotoğraf çekme,dinlenme,yemek molası verilecek.Molanın ardından Uzuncaburç’a giden 5 km.lik bağlantı yolunun 3 km.si asfalttan 2 km.si tarihi taş yoldan yürünerek Uzuncaburç’a ulaşılacak.5 km.lik bağlantı yolunu yürümek istemeyenler mola sonrası otobüslere binerek 15 dk.yolculuk yaparak Uzuncaburç’a gidebilecek.


Not :
Etkinliğimiz ücretli olup katılımcı sayısına göre belirlenecektir.Müze ören yerler ücretli olduğundan katılımcıların var ise müze kartlarını yanında getirmeleri rica olunur,yok ise müze görevlisi tarafından kişi başı tahmini 5 ile 7.5 TL ücret alacaktır.


TARİH : 24.NİSAN.2022
PARKUR: SUMAK ALANI-OLBA-UZUNCABURÇ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ ETKİNLİĞİ

SORUMLU YÖNETİCİ : SİBEL İLHAN
REHBER : SÜLEYMAN SARIGÜL
ARTÇI : ALİ RIZA DEMİR

HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ :
ESKİ MEZİTLİ BELEDİYESİ : 08.15
DUMLUPINAR LİSESİ : 08:00

KAHVALTI : ÇEŞMELİ KÖY KAHVESİ
ÖĞLE YEMEĞİ : KUMANYA

KAYIT İÇİN İLETİŞİM TEL :
Ali Rıza DEMİR 505.2280692
Rıdvan ERDOĞAN 506.5314062
Erkan DEMİR 555.189.14.89
Rahmi GÜLLÜ 530.6962116
Süleyman SARIGÜL 555.2529766
Hatice GÜNER 507.6974721
Sibel İLHAN 506.3439024
Didem ÖZTÜRK 5360353301

Diğer duraklar için, kayıt durumuna göre görevlilerden bilgi alabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT
Yönetim Kurulumuz tarafından alınan karar gereği Pazar günü faaliyetlerimize katılım için kayıt yaptıran dostlarımız Cumartesi günü saat 17.00’akadar kayıtlarını iptal edebilirler.
Ancak Cumartesi günü saat 17.00’dan sonra yapılacak iptallerin ücreti ödenir.
İptal ücreti kulübün aşağıda yazılı iban hesabına yatırılacaktır.

Zirve Dağcılık İş Bankası Hesap No
TR180006400000166061236597

LÜTFEN PANDEMİ DETAYLARINI OKUYUNUZ
1- Pandemi sürecinde olduğumuzu unutmayalım ve tüm koruyucu önlemlere uyamaya devam edip doğa yürüyüşünde daha dikkatli olunması rica olunur.
2- Araç içi yolculukta herkesin maske takması zorunludur. Maskenizi getiriniz.
3- Doğada yürüyüş mesafesine uyulacak olup, molalarda bir araya gelinmemesi sağlığınız açısından önemlidir.

KURALLARIMIZ :
Yürüyüşe katılanlar, TECRÜBE, KIYAFET, AYAKKABI, BATON vb. malzemeler de göz önünde bulundurularak, Etkinlik Sorumluları ve Rehberlerince yürüyüşün zorluk derecelerine göre gruplara yönlendirilebilirler. İlk kez katılanlar A grubunda yürüyebilir, B grubuna kabul edilmezler. Yürüyüşlerimizde Rehberler tek yetkilidir, verecekleri kararlara katılımcılar uymak zorundadır.
Rehberden önde gitmek ve artçıdan geri kalmak yasaktır.
Yürüyüşlerimiz esnasında Alkollü içecekler kesinlikle kullanılmaz, içtikleri tespit edilenler bir daha yürüyüşlere kabul edilmezler.
Yürüyüş esnasında Akciğer lopları açıldığı için sigara içeni normalden iki kat daha fazla etkileyeceği gibi pasif içici durumunda olan diğer kişilere de zarar verecektir. Söndürülmesi unutulan bir sigara izmariti her açıdan doğaya zarar verebilir. Bu yüzden diğer katılımcılara saygılı olmak koşulu ile sigara ancak büyük molada kontrollü alanda içilebilir, yürürken veya kısa molalarda sigara içilmesi yasaktır.
Su ekmek yiyecek vs. için alışverişler faaliyet öncesi yapılmalıdır. Faaliyetler ilan edilen saatte başlar. Gecikenler beklenilmez. Faaliyet saatinde olabilecek değişiklikler katılımcılara bildirilir.ü
Faaliyetlerde hiç bir şekilde gruptan kopulmaz. Ekip halinde öndeki ile aynı iz takip edilerek hareket edilmelidir.
Evsel atıklarımızı şehre geri götürüyor doğada sadece ayak izimizi bırakıyoruz. Meyve kabuklarını ve çekirdeklerini toprağa gömebilirsiniz.
Kulaklıkla müzik dinlemek yerine doğanın sesi olan rüzgarı, su sesini, kuşların ve diğer hayvanların dilini dinleyelim. Kulaklıkla müzik dinlemek olası tehlike uyarılarını duymanızı da engelleyecektir.
Doğadan sadece Fotoğraf alıyor, sadece ayak izi bırakıyoruz.

MUTLAKA BULUNMASI GEREKENLER
• İki omuzdan geçmeli rahat bir Sırt Çantası (özellikle tek omuz çapraz askılı çantalar sizi gereğinden fazla yoracak ve omuriliğinize zarar verecektir),
• Yağmurluk veya Rüzgarlık,
• Bir öğünlük yiyecek,
• Asgari 1,5 litre su,
• Fotoğraf Makinası,
• İlaçlarınız ( kişisel olarak kullandığınız ilaçlarınız varsa),
• Yedek giysi,
• Fener ya da Kafa Lambası,
• Düdük,
• Baton,
• Tozluk,
• Güneş Gözlüğü,
• Güneş Kremi. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*