LAMOS KANYONU-KAYACI VADİSİ-DOKTORUN YERİ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ ETKİNLİĞİ

TOROSLAR  ZİRVE DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ

PARKURHAKKINDA;
17 EYLÜL 2023 Pazar günü Lamos – Kayacı Vadisi Doktorun Yeri’ndeyiz. Bölgemizin eşsiz doğa güzelliklerinden; Lamos çayının yüzbinlerce yılda oyarak oluşturduğu ve yer yer kanyona dönüştürdüğü Kayacı Vadisini yürüyeceğiz. Doğa harikası bir noktadan Lamos (Hanımağa çiftliği) civarında başlanacak yürüyüş Kayacı Vadisi içerisindeki patika yollardan doğa harikası bir bölge olan Doktorun Yeri’nde sona erecektir.

Yürüyüş mesafesi; 10 km olup, herkesin yürüyebileceği kolaylıktadır. Doktorun Yeri’nde saat 17:00 a kadar piknik havasında geçecek olan etkinliğimiz saat 18:30 civarı Mersin’de sona erecektir. Parkurun bir kısmı orman içi geriye kalan kısmı kanyon içi yoldur.

TARİH :17 EYLÜL 2023 PAZAR
PARKUR: LAMOS KANYONU-KAYACI VADİSİ-DOKTORUN YERİ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ ETKİNLİĞİ
ETKİNLİK GÖREVLİLERİ :
SORUMLU YÖNETİCİ : HATİCE GÜNER
REHBER :RIDVAN ERDOĞAN
ARTÇI : HATİCE GÜNER


HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ :
ESKİ MEZİTLİ BELEDİYESİ : 07:45
DUMLUPINAR LİSESİ : 07:30


KAHVALTI : ÇEŞMELİ KÖY KAHVESİ
ÖĞLE YEMEĞİ : KUMANYA

NOT: DİLEYEN KATILIMCILAR DOKTORUN YERİNDE RESTUARANT’TA YEMEK YİYEBİLİRLER.

KAYIT İÇİN İLETİŞİM TEL :
Ali Rıza DEMİR 505.2280692
Rıdvan ERDOĞAN 506.5314062
Erkan DEMİR 555.189.14.89
Rahmi GÜLLÜ 530.6962116
Süleyman SARIGÜL 555.2529766
Hatice GÜNER 507.6974721
Sibel İLHAN 506.3439024
Didem SOFRACI 5360353301

Diğer duraklar için, kayıt durumuna göre görevlilerden bilgi alabilirsiniz.


ÖNEMLİ NOT: Yönetim Kurulumuz tarafından alınan karar gereği Pazar günü faaliyetlerimize katılım için kayıt yaptıran dostlarımız Cumartesi günü saat 17.00’akadar kayıtlarını iptal edebilirler.
Ancak Cumartesi günü saat 17.00’dan sonra yapılacak iptallerin ücreti ödenir.
İptal ücreti kulübün aşağıda yazılı iban hesabına yatırılacaktır.

Zirve Dağcılık İş Bankası Hesap No
TR180006400000166061236597

KURALLARIMIZ :
Yürüyüşe katılanlar, TECRÜBE, KIYAFET, AYAKKABI, BATON vb. malzemeler de göz önünde bulundurularak, Etkinlik Sorumluları ve Rehberlerince yürüyüşün zorluk derecelerine göre gruplara yönlendirilebilirler. İlk kez katılanlar A grubunda yürüyebilir, B grubuna kabul edilmezler. Yürüyüşlerimizde Rehberler tek yetkilidir, verecekleri kararlara katılımcılar uymak zorundadır.
Rehberden önde gitmek ve artçıdan geri kalmak yasaktır.
Yürüyüşlerimiz esnasında Alkollü içecekler kesinlikle kullanılmaz, içtikleri tespit edilenler bir daha yürüyüşlere kabul edilmezler.
Yürüyüş esnasında Akciğer lopları açıldığı için sigara içeni normalden iki kat daha fazla etkileyeceği gibi pasif içici durumunda olan diğer kişilere de zarar verecektir. Söndürülmesi unutulan bir sigara izmariti her açıdan doğaya zarar verebilir. Bu yüzden diğer katılımcılara saygılı olmak koşulu ile sigara ancak büyük molada kontrollü alanda içilebilir, yürürken veya kısa molalarda sigara içilmesi yasaktır.
Su ekmek yiyecek vs. için alışverişler faaliyet öncesi yapılmalıdır. Faaliyetler ilan edilen saatte başlar. Gecikenler beklenilmez. Faaliyet saatinde olabilecek değişiklikler katılımcılara bildirilir.
Faaliyetlerde hiç bir şekilde gruptan kopulmaz. Ekip halinde öndeki ile aynı iz takip edilerek hareket edilmelidir.
Evsel atıklarımızı şehre geri götürüyor doğada sadece ayak izimizi bırakıyoruz. Meyve kabuklarını ve çekirdeklerini toprağa gömebilirsiniz.
Kulaklıkla müzik dinlemek yerine doğanın sesi olan rüzgarı, su sesini, kuşların ve diğer hayvanların dilini dinleyelim. Kulaklıkla müzik dinlemek olası tehlike uyarılarını duymanızı da engelleyecektir.
Doğadan sadece Fotoğraf alıyor, sadece ayak izi bırakıyoruz.

MUTLAKA BULUNMASI GEREKENLER
• İki omuzdan geçmeli rahat bir Sırt Çantası (özellikle tek omuz çapraz askılı çantalar sizi gereğinden fazla yoracak ve omuriliğinize zarar verecektir),
• Yağmurluk veya Rüzgarlık,
• Bir öğünlük yiyecek,
• Asgari 1,5 litre su,
• Fotoğraf Makinası,
• İlaçlarınız ( kişisel olarak kullandığınız ilaçlarınız varsa),
• Yedek giysi,
• Fener ya da Kafa Lambası,
• Düdük,
• Baton,
• Tozluk,
• Güneş Gözlüğü,
• Güneş Kremi,
Yürüyüş esnasında kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için fındık, kuru üzüm, kuru kayısı gibi doğal şeker türevlerini bulundurmanızı tavsiye ederiz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*