KARAGÖL-ÇİNİLİGÖL-PİLOTTEPE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

TOROSLAR ZİRVE DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ
Bolkar dağlarında 3000 metreyi aşan birçok zirve bulunur. Bunlardan Medetsiz (3524 m.) aralarında en yüksek olanıdır. Meydan yaylası ise Bolkar dağlarını görmek isteyenler için çok iyi bir kamp noktasıdır. Meydan Yaylasına yaklaşık 45 dakika uzaklıkta, güney batıda bulunan Karagöl (2650 m.) çok güzel bir kamp noktasıdır. Özellikle bu aylarda gölü sarı ağırlıklı çiçeklerin kuşattığı görülür. Karagöl ve Çini göl ise birleşik kalp gibidir. Fransız bilim adamlarınca keşfedilen dünyada tek tür olarak bilinen “Rana HoItzi” ya da “Toros Kurbağası” sadece bu göllerde bulunmaktadır. Karagöl yaklaşık 60 hektar büyüklükte ve en derin yeri 12 metre olan tektonik bir göldür. Kanseri yok ettiği ifade edilen karıncalar, ur kekliği, yaban keçisi, bilinmeyen nadide çiçek türlerini bu yörede görmeniz mümkündür. Karagöl ve Çinili gölde Bolkar dağının nadide çiçeklerini, meydan yaylasında yeşil çimenleri 3000 rakımların temiz yayla havasını solumaya tüm dostlarımız davetlidir.
Niğde Valiliği Çevre Koruma Kurulu Bolkar Dağları’nı özel koruma alanı ilan etmiş ve bölgenin bitki örtüsünü, Coğrafi yapısını ve görünümünü bozacak her türlü etkinliği engellemek için çalışmaları başlatmıştır ve devamını sağlamaktadır. Sessizlik orucundaki bu kurbağalar ile iki gölün panaromik görüntüsü dağcıların, doğa kaşifleri ve fotoğrafçıların büyük ilgisini çekmektedir. Üyelerimizi ve Zirve dostlarımızı bu eşsiz doğa güzelliğini yaşamaya davet ediyoruz.

PARKUR : MEYDAN YAYLASI KARAGÖL ÇİNİLİGÖL PİLOT TEPE ZAFER TIRMANIŞI

ETKİNLİK GÖREVLİLERİ :
SORUMLU YÖNETİCİ : SİBEL İLHAN
REHBER : SİBEL İLHAN, HATİCE GÜNER
ARTÇI : RIDVAN ERDOĞAN,ALİ RIZA DEMİR

HAREKET YERLERİ, SAATLERİ :
ESKİ MEZİTLİ BELEDİY : 06 :30
DUMLUPINAR LİSESİ : 07:00

KAHVALTI : ARZU LOKANTASI
ÖĞLE YEMEĞİ : KUMANYA

NOT;
⏩DİLEYEN KATILIMCILAR İSE MEYDAN YAYLASINDA KALIP ETKİNLİĞİ MANGALIYLA PİKNİK HAVASINDA GEÇİREBİLİR.

DETAYLAR:
🔴A grubu katılımcılarımız Meydan yaylası Kara Göl Çinili Göl arasını yürüyeceklerdir. A gurubu yaklaşık 3 saat yürüyecektir.
🔵B grubu katılımcılarımız ise Meydan yaylası Kara göl Çinili göl sonrasında pilot tepeye çıkacaktır. B gurubu yaklaşık 5 saat yürüyecektir.

KAYIT İÇİN İLETİŞİM TEL :
Ali Rıza DEMİR 505.2280692
Rıdvan ERDOĞAN 506.5314062
Erkan DEMİR 555.189.14.89
Süleyman SARIGÜL 555.2529766
Hatice GÜNER 507.6974721
Sibel İLHAN 506.3439024
Didem SOFRACI 5360353301

Diğer duraklar için, kayıt durumuna göre görevlilerden bilgi alabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT:Yönetim Kurulumuz tarafından alınan karar gereği Pazar günü faaliyetlerimize katılım için kayıt yaptıran dostlarımız Cumartesi günü saat 17.00’akadar kayıtlarını iptal edebilirler.
Ancak Cumartesi günü saat 17.00’dan sonra yapılacak iptallerin ücreti ödenir.
İptal ücreti kulübün aşağıda yazılı iban hesabına yatırılacaktır.Zirve Dağcılık İş Bankası Hesap No
TR180006400000166061236597

KURALLARIMIZ :
Yürüyüşe katılanlar, TECRÜBE, KIYAFET, AYAKKABI, BATON vb. malzemeler de göz önünde bulundurularak, Etkinlik Sorumluları ve Rehberlerince yürüyüşün zorluk derecelerine göre gruplara yönlendirilebilirler. İlk kez katılanlar A grubunda yürüyebilir, B grubuna kabul edilmezler. Yürüyüşlerimizde Rehberler tek yetkilidir, verecekleri kararlara katılımcılar uymak zorundadır.
Rehberden önde gitmek ve artçıdan geri kalmak yasaktır.
Yürüyüşlerimiz esnasında Alkollü içecekler kesinlikle kullanılmaz, içtikleri tespit edilenler bir daha yürüyüşlere kabul edilmezler.
Yürüyüş esnasında Akciğer lopları açıldığı için sigara içeni normalden iki kat daha fazla etkileyeceği gibi pasif içici durumunda olan diğer kişilere de zarar verecektir. Söndürülmesi unutulan bir sigara izmariti her açıdan doğaya zarar verebilir. Bu yüzden diğer katılımcılara saygılı olmak koşulu ile sigara ancak büyük molada kontrollü alanda içilebilir, yürürken veya kısa molalarda sigara içilmesi yasaktır.
Su ekmek yiyecek vs. için alışverişler faaliyet öncesi yapılmalıdır. Faaliyetler ilan edilen saatte başlar. Gecikenler beklenilmez. Faaliyet saatinde olabilecek değişiklikler katılımcılara bildirilir.ü
Faaliyetlerde hiç bir şekilde gruptan kopulmaz. Ekip halinde öndeki ile aynı iz takip edilerek hareket edilmelidir.
Evsel atıklarımızı şehre geri götürüyor doğada sadece ayak izimizi bırakıyoruz. Meyve kabuklarını ve çekirdeklerini toprağa gömebilirsiniz.
Kulaklıkla müzik dinlemek yerine doğanın sesi olan rüzgarı, su sesini, kuşların ve diğer hayvanların dilini dinleyelim. Kulaklıkla müzik dinlemek olası tehlike uyarılarını duymanızı da engelleyecektir.
Doğadan sadece Fotoğraf alıyor, sadece ayak izi bırakıyoruz.

MUTLAKA BULUNMASI GEREKENLER
• İki omuzdan geçmeli rahat bir Sırt Çantası (özellikle tek omuz çapraz askılı çantalar sizi gereğinden fazla yoracak ve omuriliğimize zarar verecektir),
• Yağmurluk veya Rüzgarlık,
• Bir öğünlük yiyecek,
• Asgari 1,5 litre su,
• Fotoğraf Makinası,
• İlaçlarınız ( kişisel olarak kullandığınız ilaçlarınız varsa),
• Yedek giysi,
• Fener ya da Kafa Lambası,
• Düdük,
• Baton,
• Tozluk,
• Güneş Gözlüğü,
• Güneş Kremi,
Yürüyüş esnasında kaybedeceğiniz enerjiyi karşılamak için fındık, kuru üzüm, kuru kayısı gibi doğal şeker türevlerini bulundurmanızı tavsiye ederiz.
Keyifli yürüyüşler ve sağlıklı günler dileriz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*